Mesele Adam Olmak!

Muhteşem Yerel Medyamızı gezerken bi yoruma gözüm takıldı. 20.04.2010 Tarihinde Dost Beykoz Gazetesi İnternet sitesi köşe yazısının birinin altına bırakılmış bu yorum.Yorum sahibi: Selim Can

Olay şöyle gelişiyor; Yöre Dernekleri Beykozluluk bilincini tehtid ediyora yakın bir köşe yazısı yazılıyor.Buna yorum olarak arma sevdalıları bu düşünceye sahip çıkıyor. Son noktayı Selim Bey koyuyor. En çok Beykoz Taraftarını hatta Boğazın Yargıçlarını eleştiriyor.Tabii ki bilerek değil ezberden sallamayla.
Söylediği konuların sadece şartlı algı olduğunun örneklemeside şöyledir; 4 senedir stadımız da koltuk var kaç tane kırılmış sorsunlar kulübe,içki içenimiz var içmeyenimiz var sarhoş olup kime birşey yapmışız?1 tane örnek istiyorum sadece 1.Derdi içki olan Ümmetçi olmayanı dışlayan düşünce yapısının popülüst yaklaşımı bu son 2 senedir.Beykoz'un ülke de sevilmediğini kim çıkartıyor?Hangi ülke bu?Adana dan, İzmir den, Ankara dan,Almanya dan kalkıp insanlar bizimle tanışmak istiyorlar.Ulusal spor dergilerinde tanıtımlarımız çıkıyor,Ulusal gazetelerde taraftarlık başarılarımız yazılıyor, Uluslar arası taraftar dergileri duruşumuzu tüm dünyaya tanıtıyor.Batman 'da polis bizi kısıtlarken halk bizi neredeyse omuzlarında taşıyor,Buca da insanlar evini açıyor, Tokat da kulüp başkanı tribüne gelip elimizi sıkıyor. Bunlardan bir haber abiler oturduğu yerden Taraftarı karalıyor. Sen nereden biliyorsun ki Karagümrük Taraftarını onun hakkında yorum yazıyorsun.
Siz varın deyin "Oh iyiki amatöre düştü,kurtulduk pisliklerden" , Biz eski püskü,pis görünen halimizle ama tertemiz kalbimizle sevmeye devam edelim. ( Amatöre düşünce nasıl kurtulacaksanız :))
Ben sadece Selim Abimizin / Kardeşimizin son kelimesini kendi için kullansın istiyorum.

Yorum:
Herkes yorumunu, kendi iline, kendi bulundugu dernege veya platforma göre yapmış.Asıl olan şudur, önemli olan , Beykozlu, Kastamonulu, şuralı buralı olmak degildir, önemli olan yaşadıgın yerde insan olmaktır ,adam gibi namuslu ,onurlu ve şahsiyetli bir şekilde... 35 yaşındayım burda dogdum, ALLAH nasip ederse burdada hayatımızı idame ettiricez, salt kent ,ilçe millet kültürü iyi birşey degil, evrensel dünyada, herkes kendi kapısının önünü süpürürse kimseye temizlemek için çöp kalmaz, ben Beykozun maçlarına giderim ama sandalye ,masa kırarak taraftar olunmaz.Milletle içip içip milleti rahatsız ederekde taraftar olunmaz.Beykozun ülkede sevilmemesinin en büyük sebebi her gittiği yerde olay çıkartmaya çalışan futbol dan anlamayan ama biz cefa çekiyoruz politikası yapmaya çalışan azınlık bir grup dur.Her gittgin yerde küfür edersen, etrafı kırıp dökersen, ligden düşünce millet de oh kurtulduk bu psiliklerden der.Bak Karagümrük ,amatör ligde, taraftar olarak belki bizden daha kalabalık ve ateşliler ama illallah etmiş millet ve layık oldugu yerde,ewet en büyük Kastamanolular, ewet en büyük yargıçlar, veya en büyük Ordulular , Rizeliler nereli olursa olsun büyükler, artık anlayın kral çıplak.
HERKES NAMUSLU ,ONURLU , VİCDANLI ADAM OLSUN, KİMSENİN MİLLİYETİ DERNEGİ BENİ İLGİLENDİRMİYOR, HERKES BİR BEYKOZLU OLMAK PEŞİNDE, İŞ ADAM OLMAKDA.ANLAYIN ARTIK..HERKES GELDİGİ YERİ BİLSİN... AHKAM KESMESİN...
Share on Google Plus

About Semt Aşığı

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder