"Seneye 3.Lig, Amatör Lig olacakmış." yalanı.

Askere gidenler bilir.Kulakdan kulağa yayılma harekatı çok iyidir ve sürekli ya savaş çıkıyordur, ya askerlik düşüyordur.Şimdide aynı yapıyı 3.Lig'in geleceği için yaşıyoruz.Son 5 senedir bu ülkeye bu kadar profesyonel klüp fazla zırvalarını duyup duruyoruz."İngilterede bile bu kadar profesyonel yok" vs.diye konuşuluyor.Tamam yok eyvallah ama ordaki klüp yapılarıyla seninkiyle bir mi?Sen daha şirket mi yoksa, dernek mi kalsın tartışmalarının içindesin."Spor Klübü" diye 3. alternetifle düşünmüyorsun bile.Yapısı ne şirket, ne dernek olan kurumsal bir yapı.Hemde federasyon tekelinden çıkmış bir oluşum.Kişilerin değil sistemin yönettiği bir oluşum.Çok mu zor?Bence değil.İşimize gelir mi?Gelmez.Çünkü bu yapıda Transfer yasağı,Saha kapatmalar,Çifte standartlar,Kuralları adamlarına göre uygulamalar kalkacak.Klüpleri Belediyelerin elinden kurtarıp siyasi kuklalıkdan çıkarmak anlamınada gelecek.Sosyal yapı içinde gerçekden söz sahibi olacak takımlar.Galatasaray,Beşiktaş,Fenerbahçe hegomonyası yıkılacak,bu da "Reiting" 'in dağılması anlamına gelecek.Hakkari Spor 'un haberlerini İstanbul da 15 bin kişi merak edecek mecbur orayada gitmek gerekecek,maliyet artacak.Bu günler de tartışılmasada "Futbol kitleleri uyutma harekatıdır." lafı artık ortadan kalkacak. Klüpler gerçek Spor kimliğine bürünüp çeşitli branşlarda insanların sosyal olgusuyla tam aksine uyandırma harekatı olacak. Medyanında işine gelmediğinden profesyonel takımlar azalsın diye köşe yazıları okuyoruz.
Sözün özü Seneye 3.Lig devam ediyor.Federasyon açıklaması;

TFF 3. Lige yükselme müsabakaları son kez bu sezon düzenlenecek

1993-1994 sezonundan beri 81 ilin amatör liglerinde dereceye giren takımların katılımıyla yapılan TFF 3. Lige Yükselme Müsabakaları, bu sezon sonunda son kez düzenlenecek. Bu müsabakalar yerine 2010-2011 sezonundan itibaren 161 takımın katılacağı Kriterli Deplasmanlı Amatör Lig müsabakaları başlayacak.

2009 - 2010 sezonu TFF 3. Lige Yükselme Müsabakaları önceki yıllarda olduğu gibi tarafsız grup merkezlerinde eleme usulü oynanacak. 81 ili temsilen 152 takımın katılacağı müsabakalar sonunda 5 takım ,TFF 3. Lige yükselme hakkını elde edecek. 5 takımın dışındaki 147 takım ve 2009 - 2010 sezonunda TFF 3. Lig'den düşecek 14 takımın katılımıyla bölgesel olarak düzenlenecek Kriterli Deplasmanlı Amatör Lig'de profesyonel lige çıkacak takımlar belirlenecek.

Share on Google Plus

About Semt Aşığı

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder