Swatch İstanbul''Kuruluşundan itibaren Londra, New York, Zürih, Tokyo ve Madrid gibi sınırlı sayıda şehir için özel saat tasarlayan Swatch ,altıncı şehir olarak İstanbul’u seçti. 2010 yılının önemini ve İstanbul’un yılı olacağını göz önünde bulundurarak bu özel saati tasarlayan ve bir ilke daha imza atan marka, İstanbul’un Avrupa Kültür Başkentliğini kutlamak amacıyla tasarladığı saate “İstanbul34” ismini verdi. İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanına özel olarak, Ajans ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında tasarlanan saatte, Boğaz köprüsünün muhteşem manzarası eşliğinde sıralanan Kız Kulesi, Ayasofya ve Sultanahmet Camisi gibi, şehrin derin kültürel mirasını simgeleyen tarihi eserlerin siluetinde  İstanbul yer alıyor.
Saatin tasarım aşamasında esinlenilen en önemli özelliği ise, “İstanbul’un dünyada iki kıtayı birleştiren tek şehir olması” oluşturuyor. Bu sebeple sol kayışın Avrupa kıtasını, sağ kayışın Asya kıtasını gösterdiği saatin kadranında iki kıtayı birleştiren Boğaz Köprüsü yer alıyor. Dünyaca ünlü marka, aynı zamanda kayışının arkasında İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı logosuna da yer vererek saatin tasarlanmasındaki amaca ve önemine de dikkat çekiyor.
''

Öznesi İstanbul olan herşey bir başka güzel ama benim gibi takı takmada sıkıntı yaşayanları bile baştan çıkaracak güzel bir saat,tek kusuru tek renk olarak satışa sunulması ve bu renginde biraz feminen kaçması,saatin ederi 99 tl bu arada.
Kaynak:swatch.com
Share on Google Plus

About Hoazin

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder