U19 Ligi başlıyor ama...

2011-2012 Sezonu'nda oynanacak olan U19/1.Ligi, U16 Ligi ve U14 Liglerimizin başlama tarihleri belli oldu.
Kimsenin haberi yoktur ama Alt yapıyla ilgili taraftar yönetimi devreden çıkarmış durumda. Geçen sene ki felaketin üstüne gelecek kaygımız oldukça arttı. Sebahattin Ömür Gençlik Geliştirme ve Öz Kaynak sorumlusu oldu. U17 ile ilk işe başladı. Alt yapı hocası gibi dursada aslında projenin başındaki teknik isim diye biliriz. Gelecek planlarımız daha yüksek. Önümüzdeki dönemde A takım hocası "Sebahattin Abi sol bek bu hafta cezalı bana bi sol bek ver" dediğinde hazır topçu verebilecek güçte olacak. U17 bunun sinyalerini verdi. İstediğimiz saha sonuçlarını alamadık belki ama dik açıyla yükselen bir grafiğimiz var.
Bu sezon U19 takımımız iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Geçen senenin acısını çıkaracağız.14 Ocak da lig başlıyor. Yalnız yapılacak işler var. İşin ucundan tutmak isteyenler olabilir. Fikiri , önerisi, projesi olan lütfen yazsın. Yüz yüze görüşmek isteyen de yoruma iletişim bilgilerini bıraksın, olmadı mail atsın, olmadı maçta yanıma gelsin.
Öncelik sırasına göre yapılacaklar:
  • İdman sahası projesi: Kısa vadeli çözümümüz mevcut sahanın arkasında kalan 50 metrekarelik alanın ışıklandırma ve düzenlendirmesi olacak.Maliyeti çıkarıldı.Bir kasım satın almlar yapıldı.Kaynak ve iş gücü bekliyor.
  • Transfer: Hocanın belirlediği oyuncular var. İdmanlara çıkmaya başladılar. Takımlarıyla anlaşma sağlandı. Ödemeleri ve transfer harçları için kaynak gerekiyor.
  • Mevcut oyuncuların Vizesi: Federasyona bu sezon oyuncuların lisanslarının vizesi yapılması için harç ödenecek. Kaynak bekleniyor.
  • Deplasman giderleri : Kendi sahamız olmadığı için her maça kulüp binasından uzakta oynuyoruz. Her maç ulaşım bedeli olacak.
  • İdman giderleri: İdmanlar da kullanılacak malzemeler (Tişört,konç,yağmurluk,eşortman),su vs. gibi giderleri kapsıyor.
  • Oyuncu masrafları: Alt yapı oyuncularımızın idman sahasına uzaklığına göre yol parası giderleri var. Bu bizim önceliklerimiz arasında en önemlisi olsa da sahaya çıkmamız için işlem olarak en son sırada.
Bu işlerin hepsinin maliyetleri biz de çıkarılmış durumda. Bize ulaşıp detay öğrene bilirsiniz. Bu maliyetlere alternatifler üretebilirsiniz.Ne bileyim; "Mavi karta 70 TL vereceğinize benim işim o oyuncuya yakın akşamları ben alırım sadece gidiş parası veririz ayda 40 TL yeter." diye bilirsiniz.
U17 içinde aynı sorunları yaşadık. Kendi aramızda Facebook sayfamız da " Şu kadar paraya ihtiyacımız var kimler kaç para verebilir. " dedik. Nalbur Hüseyin' nin evinin rıskından 100 TL 'sini , U19 oyuncusu Ali Metin 'nin okul harçlığının 50 TL 'sini, Tribünde davul Çalan Hamit' in hafta sonu işinden aldığı bahşişin 50 TL 'sini bu işe seve seve vermesi sonucu bu parayı topladık. Bu bizim tek kurşunumuzdu ve onuda attık...


Herkesin fikrine ihtiyacımız var.
Share on Google Plus

About Semt Aşığı

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder