Ergun gitsede bizde Yaşar-Ergun!

Ergun Hocaya çok kızdık geçen sene bu sayfalar ona duyulan saygı çerçevesinde öfke yazıları ile kaynıyor.Neden? Hatırlayan var mı?
Takımı çok defansif oynatırdı.
Oyunu defans oyuncuları kurardı.
4-4-1-1 ‘den vaz geçmezdi.Kimi zaman 4-5-1-0 oynadı.Forvet sevmezdi.Forvet arkası Mustafa ona göre forvetti.Recai ‘ye rüzgarın oğlu lakabını takmasaydı Talip Abi acaba Recai kaç maça çıkabilirdi şüpheli.
2 önlibero olmadan sahaya çıkmazdı.Oyunu Samet Gören’in üzerine yıkması sezon sonunda Samet’in giderek güçsüzleşmesine neden oldu.
Çoğu zaman sahaya çıkamazdı.1 Maç sahada 1 maç tribünde,sahada başladığı maçlar tribünde bitirirdi.Hatalarını örtmek için taraftarın önüne hakemi atardı.Bazen hakemle sert tartışmalara girerdi.
Yalnışlıkla bir gol atarsak isterse 1. Dakika olsun zaman geçirmeler,1-0 ‘ın üstüne yatmalar aşikardı.Teslim olmak O’nun için olağan futbol sistemiydi.Oynamak değil oynatmamak önemliydi.deplasman beraberliklerinde taraftarın kutlama yapmasını isterdi.
Formdaki oyuncuları değil kendi kafasındaki oyuncuları oynatırdı. Antreman izlemeyen bizler ; ”Kendi adamlarını oynatıyor.” Diye ahkam keserdik.Tokat maçından önce Ahmet Hakan para alamadığı için sorun çıkartıyor dedikoduları bize gelmiş o yüzden yedek kalıyor diye düşünürken,Tokat da attığı gol sonrası tribünlerin önüne gelip secde etmesi bence herkese bir mesajdı.Bunu şimdi anlıyoruz.Bir diğer örnek de Abdurrahman konusu.Hep defansif yönü yok diye yedek kaldığını düşündüğümüz Abdurrahman yerine oynatılan Samet Yüksel ‘in 1 kere top kaptığını gören var mı? Hatta kaybettiği toplarla benden “Hasan Şaş Beykoz seyyar bayii” ünvanını almıştı.Abdurrahmanın takımı bu hafta 3deplasmanda 3-0 galibiyet aldı.
Tek bir şeyin arkasına saklanmasına izin vardı.Futbolcular para almıyorken oynuyorlar.Bu da hoca sayesinde mümkündü sadece bizim gözümüzde.
Bilmem fark ettinizmi Yaşar Elmas’dan değil Ergun Hocadan bahsediyorum.Ergun hocaya 4 sene sabrettiler.Başarılı oldu.Son senesi başarısızlıktı ama biz aç olduğumuz için sineye çektik fakat yeni yönetim şekli çekmedi.Ayrıca Zeki Başkanın bir sezonu bir hocayla bitirdiğini daha tarih yazmadı.
Tepecik Belediye karşısında silik oyunumuzu tek forvet,2 forvet arkası ve kanat oyuncularımızın hücuma yönelik oyunları ve ilk maçımız diye yuttuk.Pencik de son dakikada direğe denk gelen topu görmezden geldik çünkü kazanan takımdık.Sakarya maçına hakem dedik 7 dakika uzatma oynattı.Neden 2-0 yapamadık diye sormadık.Telekom liderdi 0-2 ‘da 3-2 yenildik.Yine hakem dedik.2 sezon üst üste Ankara da kavga çıkmasıda ayrı bir soru.Körfez Belediye maçı yine kötü oyun,korkak oyun fakat bi fark var Pendik deplasmandı konuşmadık.Körfez beldiyeye evinde teslimiyet anlaşılmaz.Biz 1-0 ‘a yatan takımla Şampiyon olunamayacağına inanıyoruz.Olursakda altı boş olur.Şansa olur.
Hep şikayet olmaz çözüm soruyorsanız.Onuda söyliyeyim.Yeni anlayış.Defans yaşlı,yorgun ve ağır orta saha sağlam olmalı.Ön libero Ahmet daha sertleşecek,topu oyuna iyi sokacak,kademe anlayışı yüksek olacak.Bu olacaktır adaptasyon sorunu yaşıyor kumaşı iyi.Serkan – Hüseyin ikilisinden vaz geçilmeli bu adamlar bu yaşdan sonra pres yapmaz ve koşmaz.Hızır’ı bu takıma monte edilmeli.Şafak’a da gerekeni söyleyeceksin olmadı yedek klübesinde 1-2 maç yanında anlatacaksın.Bir de hakemlede kavgayı bırak hocam karnımız tok.Ergun Hocayı gönderen nedenlerden biride bu. Hee bunların hepsi zor diyorsan başkana bi önerim var.”Yaşar Hocanın işine son verelim.”
Share on Google Plus

About Semt Aşığı

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder