Hoşgeldiniz

Beykoz basketbol takımımızın başına geçen coach Nejat SAYMAN'ın Su Günce adı verilen kız çocuğu dünyaya geldi.Hem yeni görevinin başına gelen,hem de böyle bir mutluluğu yaşayan hocayı tebrik ederiz.Çeşitli kuleplerde altyapı hocalığı ve tv yorumculuğu yapan hocanın diğer bir iş tecrübesi de gayrimenkul danışmanlığıymış.Hocanın Haydarpaşa Liseli olması benim için ayrı bir mutluluk diyor ve http://sportifcumleler.blogspot.com 'da yapılan röportajda kendisini anlattğı cümleler ile sonlandırıyorum..

Burak Eren: Öncelikle bizler sizi yakından tanımamıza rağmen bizlere kendinizden biraz bahseder misiniz? Koçluk kariyerinizde oldu, spor yorumculuğu kariyerinizde var nasıl başladınız bunlara bizlere bahsedebilir misiniz?
Nejat Sayman: Sanırım basketbolda hizmet etmediğim çok az bölüm kaldı.Önce 70’li yıllarda basketbol oynadım. Faruk Akagün ilk antrenörüm oldu. Hatta genç takım ve 1.ligdeki antrenörüm de Koray Mincinözlü’ydü. Ardından Erman Kunter gibi bir basketbolcu olamayacağımı anlayınca geri adım atıp Üniversite ve iş hayatımı ön planda düşünmeye başladım.O arada Halil Üner ile birlikte çalışıyordum ve beni antrenör yapmaya karar verdi.1986 yılında antrenörlüğe adım attım. 2000 yılında ise tesadüf eseri TV8’de yorumculuğa başladım.O günden beri özellikle Euro ligde uzun yıllar yorumculuk yaptım.
Share on Google Plus

About Hoazin

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder